Cestujem verejnou dopravou

Najzásadnejšou zmenou pre MHD v čase dopravných obmedzení sú bus pruhy na Gagarinovej ulici smerom do aj von z mesta a obchádzková trasa ulice Mlynské Nivy, ktorá je smerovaná po Páričkovej ulici v obidvoch smeroch. Vďaka tomu sa MHD stala najrýchlejším spôsobom prepravy na všetkých kritických úsekoch. Všetky podrobné zmeny sú pravidelne aktualizované na webovej stránke Dopravného podniku Bratislavy.

V súvislosti s dopravnými obmedzeniami od 15.2.2019 Vám v oblasti kruhového objazdu PRIEVOZ odporúčame využiť nasledujúce trasy a linky MHD:

 • V smere z Vrakune a Podunajských Biskupíc do západnej a centrálnej časti mesta a mestskej časti Ružinov využite trolejbusové linky č. 201, 202 a autobusovú linku č. 75.
 • V smere sever a západ mesta využite linku č. 201 na trase Vrakuňa - Ružinov - Trnavské mýto - Račianske mýto - Hlavná stanica. Do úplného centra mesta a v smere na Mlynské Nivy môžete prestúpiť na zastávke Miletičova na linku č. X72, ktorá bude v kritickom úseku Mlynských Nív vedená obojsmerne cez Páričkovu ulicu.
 • V smere na Kollárovo a Hodžovo námestie využite linku č. 202 na trase Vrakuňa - Ružinov - Nivy - Svätoplukova - Záhradnícka - Kollárovo nám. - Hodžovo nám. (cez BUS pruh na Gagarinovej ulici). Do úplného centra mesta môžete prestúpiť na zastávke Miletičova, Novohradská alebo Košická (Autobusová stanica) na linku č. X72.
 • V smere z Vrakune do Ružinova cez Nové Mesto až do Krasňan využite linku č. 75.
 • Obyvateľom Prievozu odporúčame cestovať aj linkou č. 212 na trase Cintorín Vrakuňa - Prievoz - Ružinov - Nivy - Svätoplukova - Záhradnícka - Kollárovo nám. - Hodžovo nám. - Kramáre - Patrónka (po Mierovej ulici). Do úplného centra mesta môžete prestúpiť na zastávke Miletičova, Novohradská alebo Košická (Autobusová stanica) na linku č. X72.

V súvislosti s dopravnými obmedzeniami od 15.2.2019 v oblasti MLYNSKÉ NIVY platia nasledovné zmeny:

 • Po Páričkovej ulici v úseku Mlynské Nivy - Svätoplukova jazdia len vozidlá MHD a vozidlá TAXI služby.
 • Cez Páričkovu ulicu jazdia linky č. X72, 50, 205.
 • Cez Landererovu ulicu jazdí linka č.. 70.
 • Linka č. 88 a č. 21 končiace pri bývalej autobusovej stanici zostanú bez zmeny.
 • Výluka linky 87: Počas výluky sú obsluhované všetky stále zastávky tejto linky. V smere z Petržalky do Ružinova premáva od zastávky Prístav cez Plynárenskú, Mlynské nivy a Bajkalskú bez zastavenia a od zastávky Lúčna ďalej po svojej trase. V smere z Ružinova do Petržalky bude jazdiť v rovnakých intervaloch, ale s upravenou trasou. Po obslúžení zastávky „Prievozská“ na Bajkalskej ulici zabočí vpravo na ulicu Mlynské nivy, kde bude približne 70 m za križovatkou s Bajkalskou ulicou zriadená náhradná zastávka „Prístavný most“. Pokračovať bude v smere na Plynárenskú ulicu a následne na Prístavnú ulicu, kde sa obratom pri čerpacej stanici pohonných hmôt napojí od zastávky „Prístav“ na svoju stálu trasu.
 • Na Páričkovej ulici sú dve zastávky MHD - pri budove VÚB Banky (Autobusová stanica) a pri križovatke so Svätoplukovou ulicou (Cvernovka).
 • V rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) môžu cestujúci využiť aj linky SlovakLines z regiónu, ktoré jazdia po Gagarinovej. Platí štandardný cestovný lístok či električenka. Cestovné lístky na regionálne autobusy dopravcu SAD Dunajská Streda (mimo IDS BK) je nutné zakúpiť si u vodiča. Regionálne linky stoja na najdôležitejších zastávkach vo Vrakuni a na Gagarinovej ulici vrátane zastávky Cintorín Vrakuňa.