Ako sa osviežiť počas horúčav v hlavnom meste


V meste je aktuálne plne funkčných 6 rozprašovačov vodnej hmly, ktoré ponúkajú Bratislavčanom a návštevníkom mesta príjemné osvieženie. Nájdete ich na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Nám. SNP pri fontáne Lev s erbom,  Nám. M. Benku, Dulovom námestí, v Parku A. Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne osviežovač aj na Hlavné námestie, v blízkosti Maximiliánovej fontány.

Rozprašovače  fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparí. Majú teplotný senzor, ktorý je prednastavený na teplotu 25°C. Znamená to, že rozprašovače sa automaticky vypnú pri poklese pod 25°C, napríklad v prípade dažďa, kedy teplota spravidla klesá pod  25°C.

Od tohto pondelka, 24.6.2019, sme predĺžili otváracie hodiny na niektorých mestských letných kúpaliskách. Kúpaliská Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove sú otvorené od 9,00 do 20,00 hod. Kúpalisko Lamač od 10,00 – 19,00 hod. Okrem toho sú k dispozícii kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok má otvoriť aj kúpalisko Rača. Podrobný rozpis otváracích hodín nájdete na webovej stránke STaRZ: www.starz.sk.

K dispozícii sú aj pitné fontánky, ktorých bude v tomto roku spustených 11. Nachádzajú sa na Nám. SNP, na Hviezdoslavovom námestí (2 KS), na Župnom námestí, Hlavnom námestí, na Panskej ulici (Pálffyho palác), na nádvorí Jána Nepomuckého, na Bielej ulici, v parku na Svoradovej a na Hradnom kopci (2 KS).                         

Okrem toho stále sledujeme vývoj počasia a v momente kedy bude niekoľko dní po sebe teplota vzduchu presahovať 30 stupňov Celzia, zabezpečíme aj cisterny s pitnou vodou. Umiestnené budú na Hlavnom námestí a na Kamennom námestí. K zmierneniu tepla prispeje aj kropenie ulíc, ktoré tiež spustíme a osviežiť vzduch pomáha aj vyše 150 fontán v Bratislave, z ktorých 38 prevádzkuje mesto.

 

Súvisiaci obsah

Komentáre